Jak přepravit pračku? přeprava pračky na přívěsu

2024-01-17
Jak přepravit pračku? přeprava pračky na přívěsu

Domácí spotřebiče mohou kvůli svým velkým rozměrům a vysoké hmotnosti způsobit řadu problémů při přepravě. Jedním ze zařízení, které vyžaduje zvláštní péči při stěhování, je pračka. Proč je tak důležité dávat pozor při přepravě pračky? Jak správně připravit a zajistit vybavení během stěhování?

JAK PŘIPRAVIT PRAČKU NA PŘEPRAVU?

Pokud plánujete přepravu právě používané pračky, musíte ji pro přepravu řádně zajistit. Nejprve odpojte pračku ze zásuvky, poté odšroubujte hadice a vypusťte vodu v nich obsaženou. Vysušte zásuvku na prací prostředek a vnitřek pračky. Poté zkontrolujte, zda je buben pračky prázdný a zajistěte jej pomocí speciálních šroubů. Zavřete dveře a pro jistotu je přelepte silnou páskou. Na rohy pračky nalepte polystyren nebo je zakryjte kartonem a celé zařízení důkladně zabalte fólií.

V JAKÉ POLOZE MÁM PRAČKU PŘENÁŠET A PŘEPRAVOVAT?

Aby nedošlo k poškození pračky během přepravy, přepravujte ji nejlépe svisle. U nových praček, které jsou zabezpečeny z výroby, je povolena i přeprava na jejich bocích. Nedoporučuje se však pro pračky, které již byly odblokovány. Pračku nikdy nepřepravujeme umístěním na zadní stěnu!

Naštěstí si při převozu pračky na přívěsu za auto můžeme většinou libovolně zařídit. V tomto případě většinou není potřeba pračku přepravovat vleže.

JE BEZPEČNÉ PŘEPRAVOVAT PRAČKU SAMOSTATNĚ?

Pokud je pračka pevně zajištěna a přepravována v poloze doporučené výrobcem, neexistují žádné kontraindikace pro přepravu zařízení vlastními silami. Pamatujte, že pračka během přepravy zůstává ve svislé poloze a během jízdy se sama nepohybuje, protože to může mít za následek různé druhy poškození. Nejjednodušší způsob, jak převézt pračku doma, je převážet ji na přívěsu za auto.

PŘEPRAVA PRAČKY NA PŘÍVĚSNÉM AUTOMOBILU

Tajemstvím bezpečné přepravy pračky na přívěsu auta je správné zajištění nákladu. Při jízdě by se pračka neměla pohybovat do stran, dopředu ani dozadu, proto je třeba ji řádně znehybnit. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je správně připevnit přepravní popruhy k madlům přívěsu a utáhnout je. Dbejte prosím na to, aby se pásy nedrhly přímo o okraje pračky. Dobré je umístit zařízení na speciální protiskluzovou podložku nebo dodatečně zajistit jeho boky klíny.

RESTARTUJTE PRAČKU

Fungovalo to! Pračka již byla převezena. Po přivezení a usazení na nové místo je nutné zařízení řádně vyrovnat. Dalším krokem je odstranění veškeré ochrany, která pračku chránila při přepravě a napojení na vodu, kanalizaci a elektřinu. Pokud byla pračka přepravována v zimních měsících, vyplatí se před spuštěním trpělivě počkat, až se teplota zařízení vyrovná s okolní teplotou. Doporučená doba od přinesení zařízení po jeho zapnutí je osm hodin.

pixel