Navijáky

Počet nalezených produktů: 34

Ruční navijáky pro automobily, čtyřkolky nebo jiné předměty a stroje, které lze přitáhnout na přívěs nebo tažné vozidlo. Nabízíme navijáky lan a navijáky pásů známé také jako navijáky pásů AL-KO nebo KNOTT.

Wciągarki ręczne

Ruční navijáky

Ruční navijáky jsou velmi užitečné jak při tažení vozu na tažné vozidlo, tak při spouštění z přívěsu. Obvykle  používají se na odtahových vozidlech v případech, kdy vozidlo, které má být přepravováno na přívěsu, nemůže na něj samo najet. Ruční navijáky se tak stávají neocenitelnými, když chceme naložit auto. Ruční navijáky umožňují velmi lehký tah autem nebo lodí na přívěs. Používají se také pro pohodlné tažení lodí, pontonů a jachtů na přívěsy. Můžete je použít k vytažení různých typů strojů a předmětů, které chcete přepravovat. Navijáky liší se především svým maximálním horizontálním tahem, který by měl být přizpůsoben předmětům, které s nimi chceme táhnout. Mnoho z nich je vybaveno dalšími kryty, které chrání mechanismus před povětrnostními podmínkami.

Lanové navijáky

Lanové navijáky jsou nejčastějším typem ručních navijáků. V jejich případě se používají ocelová lana, která zajišťují velmi vysokou pevnost a umožňují přitahování velmi těžkých předmětů. V našem obchodě jsou lanové navijáky, které jsou z výroby vybaveny ocelovým lanem a ty, které si můžete vybrat sami. Při výběru tohoto typu navijáku je třeba věnovat pozornost kapacitě bubnu. Lano a jeho délka by měly být kontrolovány ve vztahu k němu. Je velmi důležité, aby hák namontovaný na konci ocelového lana měl dostatečnou pevnost. Renomovaní výrobci navijáků, jako jsou německé společnosti AL-KO nebo KNOTT, přidávají do svých řešení další funkce, které chrání a usnadňují práci s navijákem. Jedná se například o automatickou zátěžovou brzdu s ochranou proti zpětnému chodu nebo o možnost řazení.

Navijáky pásů

Navijáky pásů známé také jako navijáky pásů jsou ideální pro tažení nebo tahání menších vozidel a strojů, jako jsou motocykly, čtyřkolky, čluny nebo gokarty. Polyesterový pás vyplňující celý povrch bubnu poskytuje o něco pohodlnější tah. Potřebujeme stejnou sílu, abychom přitahovali pásku po celou dobu kvůli rovnoměrnému navíjení na buben. Navijáky pásů mohou nabízet stejný maximální vodorovný tah jako navijáky lan. Nejsou vyrobeny z kovu, což vám umožňuje zapomenout na korozi, když je používáte ve vodě nebo na mokré zemi. Pásy se nedotýkají ani při velmi intenzivním používání díky speciální pletené konstrukci. Pokud potřebujete pomoci s výběrem vhodného navijáku pro vaše potřeby, kontaktujte nás a naši odborníci Vám poradí ohledně optimálního produktu.
pixel