Těšíte se na stěhování? Jak organizovat přepravu bez přepravní společnosti?

2024-04-29
Těšíte se na stěhování? Jak organizovat přepravu bez přepravní společnosti?

Stěhování může být spojeno buď s něčím vzrušujícím a hezkým, nebo právě naopak – problémy, emocemi a výzvami doprovázejícími stěhování, které mohou zkazit radost z našich plánů. Co tedy udělat pro to, aby byla přeprava vašich věcí bezproblémová a hlavně levná součást stěhování? Pomůže vám s tím Unitrailer se širokou nabídkou přívěsů – nabízíme přívěsy s doručením domů!

Základem je dobrá organizace stěhování

Před přestěhováním je důležité věnovat nějaký čas plánování. To může napomoci hladkému průběhu procesu a snížit zbytečný stres. Jak organizovat přepravu nábytku? Koupit přívěs nebo si jej pronajmout? Pronájem přepravní společnosti je velký náklad, protože náklady na tyto služby mohou dosáhnout několika tisíc korun v závislosti na tom, kde žijete, vzdálenosti, kterou je třeba cestovat, počtu cest a dalších faktorech.

S naší pomocí si stěhování výrazně usnadníte. Nabízíme přívěsy, které vám pomohou zorganizovat důležitý krok, kterým je bezpečný převoz vašich věcí do vašeho nového domova.

Pronájem nebo koupě přívěsu? Pronájem přívěsu – výhody

Pokud se rozhodneme pro přepravu nábytku a dalších věcí vlastními silami, stojí za to sečíst náklady a zvážit, zda je přívěs potřeba na konkrétní úkol na chvíli, nebo se může hodit na delší dobu.

Automobilové přívěsy jsou skvělé pro přepravu velkých, těžkých předmětů, které se nevejdou do auta nebo se uvnitř vozu mohou snadno poškodit. Přívěsy však mohou být drahé na nákup a obtížně skladovatelné, zejména pro lidi žijící ve městě bez garáže nebo vlastního parkovacího místa.

Pronájem přívěsu je dobrá volba pro ty, kteří potřebují přívěs dočasně, například pro výše uvedené stěhování. Vyplatí se proto zajít do půjčovny nebo si nabídku ověřit online – mnoho takových míst poskytuje na svých stránkách ceníky, pravidla půjčování a dostupný sortiment modelů.

Ne každá půjčovna je schopna nabídnout přívěsy s dostatečně velkým přepravním prostorem pro vaše potřeby. Rovněž stojí za to pamatovat i na další příslušenství, jako jsou: přepravní pásy a plachta s rámem, které ochrání náklad před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Automobilové přívěsy se mohou lišit velikostí, cenou nebo doplňkovými funkcemi. Některé mohou mít opravdu kompaktní rozměry, takže je lze využít k pohodlné přepravě drobností nebo zavazadel. Jiné jsou zase dostatečně velké, aby se do nich vešel velký nábytek nebo elektronika/domácí spotřebiče.

Nákup přívěsu – výhody

S rozšiřováním městských oblastí se efektivní pohyb po městě stává prioritou pro stále více lidí. Malá auta jsou proto oblíbenou volbou mnoha řidičů, protože si díky svým malým rozměrům a ovladatelnosti dobře poradí v úzkých ulicích a na přeplněných parkovištích. Velkým problémem pro uživatele malých vozů je však malý zavazadlový prostor.

V této situaci přicházejí na pomoc lehké přívěsy vhodné pro jakýkoliv typ osobního automobilu. Pokud již máte auto a řidičský průkaz skupiny B, můžete tak snadno táhnout přívěsy s přípustným užitečným zatížením do cca 500 kg. K tažení přívěsu s CPH až 750 kg nepotřebujete žádná další povolení ani licence.

Přívěs usnadní přepravu a stěhování

Automobilový přívěs je odpovědí na vaše přepravní potřeby. Bez ohledu na to, zda se potřebujete pohybovat po městě nebo po celé České republice, přívěs vám může pomoci přepravit vybavení, předměty nebo nábytek a snížit tak počet cest mezi body A a B. Díky přívěsu ušetříte!

pixel