Který box na nářadí pro autobus, nákladní auto, přívěs?

2024-04-22
Který box na nářadí pro autobus, nákladní auto, přívěs?

První a nejdůležitější věcí, na kterou je třeba se při nákupu skříně na nářadí zaměřit, jsou její vnější rozměry. Pokud má být box namontován na podvozek nákladního automobilu, přívěsu, návěsu nebo nákladního vozu, jsou jeho rozměry přísně definovány a příliš velký box může bránit bezpečné jízdě.

Rozměry boxů dostupných na trhu sahají od kompaktních boxů pro drobné příslušenství až po mnohem větší modely, které umožňují přepravu velkého nářadí. Při výběru konkrétního modelu zvažte nejen šířku a výšku boxu, ale také jeho hloubku.

BOX NA NÁŘADÍ PRO NÁKLADNÍ AUTOMOBILY A AUTOBUSY - Z JAKÉHO MATERIÁLU MŮŽE BÝT VYROBEN?

Jakmile jste určili, jakou velikost by měl mít váš box na nářadí, je čas vybrat materiál. Na výběr máte několik různých možností:

Ocelová skříňka na nářadí. Skříňka na nářadí vyrobená z oceli se vyznačuje velmi vysokou pevností a odolností vůči povětrnostním vlivům. Povrch boxu se obvykle nedeformuje a vydrží i rychlou jízdu. Na druhou stranu je box velmi těžký a materiál může časem korodovat, pokud nemá speciální antikorozní nátěr nebo není řádně chráněn.

Hliníková skříň. Hliník poskytuje pevnost, lehkost, odolnost proti korozi a většině chemikálií. Hliníkový box na nářadí se bude dobře hodit pro přívěsy a nákladní automobily. Jeho největší nevýhodou je však cena - hliníkový box stojí výrazně více než ocelový nebo plastový.

Box na nářadí z PP. Při výrobě plastových beden se výrobci nejčastěji obracejí k polypropylenu. Tento materiál v sobě spojuje dvě velmi důležité vlastnosti: odolnost a lehkost. Krabice na nářadí z polypropylenu je praktická pro každodenní použití a je ideální pro použití v přívěsech nebo autobusech. Box však může být poškozen silnými nárazy.

Box na nářadí z PVC. Plastový box na nářadí může být vyroben také z PVC. Tento materiál je relativně levný a vyznačuje se nízkou hmotností. Bohužel však neposkytuje velkou odolnost.

HMOTNOST SKŘÍNĚ NA NÁŘADÍ

Věděli jste, že skříňka na nářadí vyrobená z oceli může vážit i více než 20 kg? Pokud ji chcete trvale připevnit k vozidlu, jako je autobus, nákladní automobil nebo přívěs, neměla by její hmotnost představovat problém. Pokud si naopak chcete skříňku na nářadí čas od času vzít s sebou, jsou plastové nebo hliníkové modely mnohem lehčí.


CO DALŠÍHO BYSTE MĚLI ZVÁŽIT PŘI VÝBĚRU MODELU BOXU NA NÁŘADÍ?

Materiál boxu a jeho vnější rozměry nejsou všechno. Při nákupu se vyplatí porovnat dostupné možnosti také z hlediska zajištění nákladu a odolnosti výrobku vůči vnějším vlivům.

SKŘÍNĚ NA NÁŘADÍ PRO NÁKLADNÍ AUTOMOBILY - POUŽITÁ OCHRANA

Pokud hledáte pojízdný box na nářadí, který je ideální pro dodávky, nákladní automobily, přívěsy a návěsy, vyberte si model se zámkem na klíč. Při výběru skříně na nářadí je dobré zvolit výrobek s certifikací VCA, která potvrzuje bezpečnost výrobku.


VODOTĚSNOST SKŘÍNĚ NA NÁŘADÍ

Těsnění je mimořádně důležitou součástí vybavení skříněk na nářadí. Použití speciálních těsnění odolných proti vodě a prachu přispívá k lepší ochraně nářadí uvnitř boxu.

Mějte na paměti, že v mnoha případech zůstává skříňka na nářadí po většinu času pod podvozkem TIR, autobusu nebo přívěsu. Měla by proto být odolná vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, včetně deště a sněhu.

SKŘÍŇKA NA NÁŘADÍ A JEJÍ ODOLNOST VŮČI VNĚJŠÍM VLIVŮM

Voda není jediným vnějším faktorem, který může skříňku na nářadí poškodit. Chcete-li zajistit bezpečnost uloženého příslušenství, je vhodné zvolit box z materiálu, který je odolný vůči UV záření, palivu, motorovému oleji, chemikáliím, soli a ohni.

BOX NA NÁŘADÍ DAKEN JUST 500-R

Box na nářadí DAKEN Just 500-R je nejkompaktnějším modelem řady DAKEN Just. Díky svým kompaktním rozměrům je ideální pro uložení drobného nářadí a příslušenství, jako jsou přepravní pásy nebo klíny, aniž by zabíral mnoho místa. Box je vyroben z odolného polypropylenu. Uvnitř boxu najdeme speciální žebrování, které posiluje pevnost konstrukce a je užitečné i při montáži polic. Model je vybaven těsněním, které zajišťuje těsnost.

Parametry produktu:

  • Šířka: 500 mm
  • Výška: 350 mm
  • Hloubka: 300 mm
  • Objem: 30,5 litru
  • Materiál: polypropylen, nylon
  • Zabezpečení: zámek na klíč
  • Vhodné pro: autobus, nákladní automobil, přívěs, návěs
  • Homologace VCA jako boční ochranný systém

pixel