Tipy k nákupu – 6 tipů před a po koupě přívěsu

2024-01-17
Tipy k nákupu – 6 tipů před a po koupě přívěsu

Na základě mnoha rozhovorů se zákazníky a vlastních zkušeností jsme připravili seznam tipů, které vám používání přívěsu usnadní.

Pokud stojíte přímo před výběrem prvního přívěsu, to je ideální okamžik k přečtení textu, který vám jistě pomůže se správným výběrem. Připravili jsme seznam tipů, které vám to usnadní.

1. VÝBĚR PŘÍVĚSU:

Nákup přívěsu by nikdy nemělo být spontánní. Lehký přívěs nebo specializovaný těžký přívěs je druh multifunkčního nástroje, který vyžaduje zodpovědný přístup, pravidelnou údržbu a kontroly a především nezbytnou registraci.

Odpovězte si na tyto otázky:

  • Jaké zboží chcete přepravovat na svém přívěsu?
  • Jaké rozměry by měl mít přívěs?
  • Jak budete skladovat přívěs?
  • Jaké další příslušenství přívěsu budete potřebovat?
  • Jaké vozidlo budete nejčastěji používat k tažení přívěsu?

2. BEZPEČNOST A PŘÍPRAVA NA CESTY:

Pravidelně kontrolujte pneumatiky, světla a brzdy a další bezpečnostní prvky, než se vydáte na cestu.

Pamatujte na zajištění nákladu a jeho rovnoměrné rozložení tak, aby byla zachována co největší stabilita a řiditelnost přívěsu. Těžší předměty nakládejte před lehčími předměty, abyste udrželi přívěs ve vodorovné poloze při sjíždění kopců nebo zatáčení na silnici.

3. TIPY PRO ŘÍZENÍ:

Respektujte nosnost a určenou CPH. Přetížení přívěsu může mít katastrofální následky pro vaši bezpečnost na silnici a ostatních účastníků silničního provozu. Pokud si nejste jisti celkovou povolenou hmotností taženého přívěsu, podívejte se do našeho průvodce CPH kalkulačka. Pokud vás však zajímá, jaký přívěs můžete s řidičským průkazem táhnout, odpověď najdete v tomto článku.

4. PAMATUJTE NA ZABEZPEČENÍ VAŠEHO PŘÍVĚSU PROTI KRÁDEŽI

Pokud zaparkujete přívěs na otevřeném parkovišti nebo bez dozoru, chraňte svůj přívěs před krádeží. Za tímto účelem si můžete zakoupit o speciální zámky pro kulové závěsy.

5. ZÁKLADNÍ JE ÚDRŽBA PŘÍVĚSU

Pravidelná údržba a čištění přívěsu výrazně prodlužuje jeho životnost. To platí pro všechny typy přívěsů, jak ocelové, hliníkové, tak i smíšené konstrukce. Podrobná pravidla chování naleznete v návodu k obsluze přívěsu.

6. ZAMĚŘTE SE NA KVALITU

V případě přívěsů pro příležitostné a profesionální použití doporučujeme hledat firmy, které se zaměřují na kvalitu a trvanlivost svých výrobků. Pro dlouhodobé používání přívěsu je také důležitý přístup k široké škále náhradních dílů a příslušenství. Pokud tedy potřebujete nový přívěs nebo hledáte náhradní díly, najdete je na unitrailer.cz. Podívejte se na naši širokou nabídku přívěsů a objednejte ještě dnes!

pixel